Prehistoryczne Oceanarium w 5D

Park rozrywki

Pamiętacie jeszcze te czasy gdy do kina chodziło się na filmy z dwoma wymiarami? Był dźwięk, obraz i niczym więcej człowiek nie musiał się przejmować. A teraz jeszcze musimy się martwić o kolejne 3 wymiary i dinozaury! To ponad moje siły.

Prehistoryczne Oceanarium 3D to nowy projekt stworzony przez studio Virtual Magic we współpracy z AMD. Z myślą o parku rozrywki i edukacji Dream Park w śląskim miejscowości Ochaby. Właśnie trwają tam ostatnie prace przez wielkim otwarciem.

A co w środku?

Odwzorowane w naturalnej wielkości podwodne dinozaury, zamieszkujące niegdyś morskie głębiny. Cały projekt opiera się na zaawansowanych animacjach 3D, stworzonych przy wykorzystaniu technologii firmy AMD.

Gdy czytam w informacja prasowych zwroty w stylu „zaawansowane animacje 3D”, to mam przed oczami dwa scenariusze:

1 – Kompletny odjazd na poziomie amerykańskich super produkcji.
2 – Kompletną klapę z obrazem w fatalnej rozdzielczości i tragicznymi animacjami.

Ale projektowi życzę dobrze.

Prehistoryczne Oceanarium 3D

Budynek został zaprojektowany jako labirynt, po którym widz będzie poruszał się w okularach 3D. Na wielkich ekranach stereoskopowych będą wyświetlane stworzy sprzed 200 milionów lat. Dodatkowe efekty (to te kolejne wymiary) obejmą kapiącą wodę, zapachy itp.

Każda ze scen zaaranżowana jest tak, aby widz mógł poczuć się jak w prawdziwym oceanarium i zza ogromnej szyby podziwiać życie oceanu pełne prehistorycznych gadów

— powiedział Daniel Zduńczyk – reżyser i współtwórca projektu.

Oprócz oceanarium będą też „zwykłe” sale kinowe 6D (6? Boże! Co oni tam dają? Tort z pianki do golenia w twarz?), wystawa miniatur, park linowy i inne atrakcje.

Prehistoryczne Oceanarium 3D

Na pewno lepsze to, niż kolejne centrum handlowe. Trzymam kciuki by się udało.

Dokładnej daty otwarcia parku jeszcze nie ma. Aktualności możecie śledzić na jego oficjalnej stronie.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.