Przenośna nagrywarka płyt Blu-ray BDXL 4x

Pioneer BDR-XD04J

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Pioneer stworzył przenośną nagrywarkę super pojemnych płyt BDXL, która wysmaży je z prędkością 4x. Biorąc pod uwagę, że te krążki mogą mieć nawet 128 gigabajtów, to nadal mało. Ale to zawsze krok we właściwym kierunku.

Pioneer BDR-XD04J ma wymiary 133 x 14,8 x 133 milimetrów i waży tylko 240 gramów. Jak widać na zdjęciu nie różni się za bardzo od innych, przenośnych nagrywarek Blu-ray i DVD. Pozwala też na wypalanie podobnych formatów:

  • Blu-ray – BD-R (Single / Dual / Triple (BD-R SL/DL/TL)/ Quadruple layer (BD-R QL), BD-RE (Single / Dual / Triple layer (BD-RE SL/DL/TL),
  • DVD – DVD-R , DVD-R DL, DVD-RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-RAM,
  • CD – CD-R, CD-RW, HS CD-RW, US CD-RW.

Napęd podłącza się do komputera przez złącze USB 2.0. Szkoda, że nie eSATA. Prędkość transferu byłaby większa. Pioneer BDR-XD04J ma bufor o pojemności 4 MB i technologię PureRead 2, która ma zapewnić odczyt nawet porysowanych płyt CD.

Premiera najpierw w Japonii. W przyszłym miesiącu. Cena startowa to 18 000 jenów czyli nieco ponad 800 zł.

Całkiem nieźle, chociaż za około 200 zł mniej można kupić na przykład napęd LG BE12LU30. Nie tak piękny jak opisywany Pioneer i bez wsparcia dla BDXL, ale za to z obsługą Blu-ray 3D. O tej funkcji w specyfikacjach Pioneera nie ma ani słowa.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.