Przeźroczyste kolumny

Przeźroczyste głośniki
Szwedzka grupa projektantów PeoplePeople pracuje nad głosnikami, które mają zniknąć nam z oczu. Dosłownie. Zamknięte w przeźroczystej obudowie kolumny wkomponują się w każde otoczenie. Oprócz zwariowanej stylistyki mają być też bardzo proste w użyciu nawet z wieloma urządzeniami i ekologiczne. Brzmi idealnie. Czy są jakieś minusy?

Twórcy tego projektu postawili sobie w nim trzy cele:

  • muzyka płynąca z głośników musi mieć dobrą jakość, ale sprzęt musi znikać w otoczeniu,
  • ludzie odtwarzają dzisiaj muzykę z różnych formatów, więc system powinien pozwalać na ich podłączenie bez plątaniny kabli,
  • zużyta elektronika niszczy środowisko – jak zaprojektować ją tak, by nie raniła matki natury?

Rozwiązaniem tych trzech problemów ma być przeźroczysta kolumna.

Przeźroczyste głośniki na ścianie

Zamknięte w obudowie z przeźroczystego materiału urządzenie będzie wpisywało się w każdą przestrzeń eksponując najciekawszy element zestawu – same głośniki. Klockowa, czarna obudowa nie będzie już oszpecała mieszkania.

W zestawie będzie dostępna bezprzewodowa antena WiFi ze standardową wtyczką 3,5 milimetra. Będzie ją można podłączać do komputera, telefonu czy każdego innego, dowolnego urządzenia. Koniec z podpinaniem każdego sprzętu osobnym kablem. Na zdjęciu poniżej widać ją po wpięciu do równie prostej ładowarki.

Przeźroczyste głośniki a ntena WiFi

Na koniec twórcy zadbali o opakowanie, które ma przypominać kartony znane z sieci sklepów IKEA. Proste, wykonane z ekologicznych materiałów i zaprojektowane bardzo ekonomicznie.

Przeźroczyste głośniki opakowanie

Wszystko to ma złożyć się na idealne głośniki dla fanów sprzętu pięknego i funkcjonalnego zarazem.

Minusem głośników jest fakt, że jeszcze ich nie ma. Póki co są jeszcze w produkcji i nie można ich zamawiać. Można jednak napisać do twórców na adres speaker@peoplepeople.se z prośbą o podsyłanie aktualnych informacji o zestawie.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.