Razer Project Fiona – to dopiero tablet dla graczy!

Razer Project Fiona

Wpis pochodzi z bloga Tabletowo.pl.

Na kilka dni przed targami CES 2012 firma Razer zapowiedziała, że zamierza zaprezentować coś interesującego, co może zmienić oblicze świata urządzeń przeznaczonych do gier. I choć po cichu miałam nadzieję, że może to być tablet, w życiu nie myślałam, że ostatecznie będzie to tak ciekawy projekt. I rzeczywiście, na podobne urządzenie dotychczas nie wpadł nikt. Razer Project Fiona wyróżnia się bowiem dwoma kontrolerami umieszczonymi po bokach tabletu – do złudzenia przypominają kontrolery nawigacyjne Sony PlayStation Move. I co, nie można zrobić tabletu dla graczy?

Zanim jednak zaczniecie się przedwcześnie cieszyć, muszę poinformować, że jego rynkowa premiera spodziewana jest dopiero w okolicach czwartego kwartału 2012 roku. To spowodowane jest faktem, iż urządzenie ma pracować pod kontrolą Windows 8 – a ten, jak wiemy, ma zadebiutować dopiero w drugiej połowie roku.

Razer Project Fiona ma być potężnym tabletem dla graczy, stąd też jego sercem ma być intelowski procesor trzeciej generacji – Ivy Bridge – Core i7, natomiast jego ekran ma mieć przekątną 10,1″. Urządzenie zapowiada się niezwykle ciekawie, ale to też sprawia, że tanie nie będzie.

Producent zapowiedział wstępnie, że cena Project Fiona będzie wynosiła poniżej 1000 dolarów. Ałć!

Wpis pochodzi z bloga Tabletowo.pl.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.