Rękawiczką po ekranie dotykowym [wideo test]

Mujjo touchscreen gloves 01

Jako że zima nie ma chyba zamiaru iść w diabły, postanowiłem sprawdzić jak posiadacze telefonu Apple iPhone, Samsung Galaxy i innych zabawek z dotykowymi ekranami mogą ochronić się przed odmrożeniami palców. Oto szybki test rękawiczek dla ekranów dotykowych Mujjo.

Od razu zaznaczam, że nie będzie to najdłuższy test jaki wiedzieliście na Obywatelu HD. Wręcz przeciwnie, zapewne będzie jednym z krótszych. Tutaj po prostu nie ma zbyt wiele do wyjaśnienia. Rękawiczki firmy Mujjo zostały stworzone z myślą o obsługiwaniu ekranu dotykowego telefonu lub tabletu bez konieczności odmrażania sobie palców. Albo to działa, albo nie.

Odpowiedź jest więc równie prosta, jak pytanie – działa.

Panele dotykowe wykonane w technologii pojemnościowej działają na zasadzie wykrywania zmian natężenia pola elektrycznego ekranu po dotknięciu go palcem. Opisywane rękawiczki są uszyte z włókien nylonowych z domieszką srebra. Dzięki temu rękawiczka staje się przewodząca, a my możemy klikać po ekranie bez strachu o odmrożenie palców.

Mujjo touchscreen gloves 03

Rękawiczki Mujjo są dostępne w pięciu kolorach (czarny, dwa odcienie szarego, lawendowy i różowy). Fajne w nich jest to, że działają na całej swej powierzchni, więc ekran komórki lub tabletu można klikać dokładnie tak jak gołą ręką. Są też dostatecznie długie, by chronić rękę powyżej nadgarstka oraz wystarczająco ciepłe na mniej srogie zimy.

Minusem jest cena. Na oficjalnej stronie producenta kosztują 25 funtów (około 120 złotych). Mowa tu o rękawiczkach takich jak na zdjęciach i filmie. Jeśli macie chrapkę na wersję skórzaną, to czeka Was wydatek o wiele większy – 130 funtów, więc ponad 600 zł. Na Allegro opisywane rękawiczki widziałem w cenie od 100 do 130 zł plus wysyłka.

Rękawiczki Mujjo skórzane

Czy warto?

Jeśli często korzystacie z komórki lub tabletu na dworze i macie dość sięgania po rysik lub chuchania co minutę w dłonie, to warto. Rękawiczki działają tak jak powinny, a do tego są dobrze uszyte i dość ciepłe.

Jeśli takie sytuacje zdarzają się Wam sporadycznie, to pozostańcie przy gołych rękach lub tanim rysiku do ekranów pojemnościowych.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.