Rewolucyjne kino domowe – In2 Unity Home Theater System

Unity Home Theater

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Można się spodziewać, że będzie to hit styczniowych targów elektroniki CES 2012 w Las Vegas. Nowy produkt amerykańskiej firmy In2 o nazwie Unity Home Theater System zrywa z klasyką kina domowego: porozstawianymi po całym pokoju odtwarzaczami i głośnikami. Zamiast nich oferuje kino domowe z systemem dźwięku 5.1, które jest po prostu… podstawką pod telewizor.

Unity ma kształt przewróconej litery H. Centralna kolumna mieści dwa 10-calowe subwoofery i odtwarzacz Blu-Ray 3D. Horyzontalna część mieści pozostałe głośniki: 3 dwucalowe (dźwięk powyżej 150 Hz) i dwa 5,25-calowe (70-150 Hz). System uzupełnia radiowy tuner AM/FM, procesor dźwięku z Dolby True HD i DTS HD Master oraz 500-watowy amplifier.

Na Unity można postawić telewizor o rozmiarach ekranu do 60 cali. Jest on łączony z kinem domowym za pomocą kabla HDMI 1.4a ze zwrotnym kanałem audio, nie potrzebuje więc dodatkowych kabli do przekazywania dźwięku. Unity ma też stację dokującą do iPodów i iPhonów, wejścia do konsoli, a następna generacja tego sprzętu ma być wyposażona także w moduł wi-fi. Jak zapewnia producent, Unity składa w jedną całość zaledwie w 15 minut.

A teraz najciekawsze – cena. Na amerykańskim rynku Unity ma kosztować zaledwie 999 dolarów (3500 zł). Rynkowy debiut przewidziany jest na połowę 2012 roku. Jednak firma In2 zamierza sprzedać licencję na Unity także innym producentom kin domowych. Można się więc spodziewać w przyszłym roku małej rewolucji na rynku Home Theater.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.