Rozdzielczość HD w komórce i tablecie – od Samsunga

OLED Samsunga w drodze

Plotki o tym, że Samsung pracuje nad ekranami Super AMOLED o małych przekątnych, ale dużych rozdzielczościach, pojawiają się od dawna. Teraz mamy ich częściowe potwierdzenie.

Według informacji jakie od pewnego czasu unoszą się w odmętach Internetu, koreański producent chce zaprezentować niewielkie ekrany (od 5 do 7 cali) w technologii Super AMOLED oferujące rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. W przypadku tabletów nie byłby to aż tak wielki skok do przodu, ale smartfony mogłyby dostać niezłego kopa jakościowego.

Serwis OLED-info donosi, że w rozmowach z przedstawicielami przemysłu elektronicznego dostał potwierdzenie tych plotek. Według źródeł jesienią mamy dostać smartfony z ekranami 5 i 6 cali o wspomnianej rozdzielczości. Pod koniec roku w nasze ręce ma trafić 7-calowy tablet.

Źródła donoszą, że Samsungowi udało się upchnąć tak wysoką rozdziałkę na tak małej przekątnej dzięki znanej już technologii PenTile.

Samsung PenTile

Póki co to wszystko tylko niepotwierdzone plotki. Ale coś czuję, że wiele wyjaśni się na początku września podczas targów IFA 2011 w Berlinie. Będę na miejscu i sprawdzę to osobiście.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.