Rusza polski sklep internetowy Apple

Apple w Polsce

Apple iPad, Apple iPod, Apple iPhone… gdzie nie spojrzeć tam jabłka. Teraz też w polskiej sieci, bo Apple uruchomiło oficjalny sklep internetowy.

Polski sklep Apple można już odwiedzić w sieci. Jest tutaj chyba wszystko czego fani tej marki mogą zapragnąć. Na głównej stronie widać iPada 2 i telefon iPhone, a dalej już tylko iPody, MacBook we wszelkim wydaniu, iMac MacPro i tak dalej, i tak dalej.

Zachętą do zakupów ma być darmowa wysyłka przy zamówieniu powyżej 500 zł (czyli w 99% przypadków kupowania sprzętu Apple :) i bezpłatny grawer laserem na swoim iPadzie.

Grawer laserem

Tylko czy sprzęt Apple nadaje się dla fanów wysokich rozdzielczości? Z jednej strony tak, bo na przykład taki stacjonarny komputer iMac ma matryce 21,5 cala 1920 x 1080 pikseli, albo 27 cali 2560 x 1440 pikseli. Pod względem ekranów Steve Jobs jest w stanie rozpieścić Obywateli HD.

Problemem jest jednak wszystko inne. Apple stroni od HDMI, więc łączność ze zwykłymi telewizorami jest utrudniona (przejściówka Mini DP na HDMI kosztuje w sklepie Apple ponad 150 zł). Firma nie weszła też jeszcze w erę Blu-ray, więc jej komputery, które do tanich raczej nie należą, nie odtworzą domowej wideoteki Full HD.

Osobiście używam iPoda Touch i jestem z niego bardzo zadowolony. Ale w kwestii komputerów i dużych ekranów jestem konserwatywny i od nadgryzionego jabłka stronię.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.