Są filmy w polskim iTunes. Ale bez napisów

Filmy w iTunes

Pod koniec września wystartował polski iTunes Music Store. Wszyscy zastanawiali się wtedy kiedy Apple doda też do oferty w naszym kraju filmy. Ja byłem nastawiony dość sceptycznie. Jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, bo filmu można już oglądać za pomocą iPada, iPoda i iPhone’a.

Wspominałem już o tym na moim Facebooku, ale tutaj piszę więcej. Usługa filmowa jest obecnie w formie, która przypomina betę lub demo. Nie widać jej w aplikacji iTunes chociaż można się do niej dostać przez bezpośredni link.

Nowa usługa jest na razie widoczna tylko z poziomu aplikacji iTunes na iPadach/iPhonach/iPodach touch oraz Apple TV

– pisze Norbet Cała z iMagazine.pl dodając, że Apple TV ma się niedługo pojawić w ofercie naszego Apple Store Online.

Kolejny minus, to brak polskich ścieżek dźwiękowych i napisów. Póki co wszystkie filmy są dostępne tylko w wersji zagranicznej.

Filmy w itunes

Cieszy jednak repertuar. Jest on taki sam jak za granicą. Mniej pozytywnym aspektem są również niezmienione ceny. Wypożyczenie filmów kosztuje od 2,99 do 4,99. Kupić można je za 7,99-19,99 w zależności od tytułu i jakości.

Póki co wygląda to dziwacznie. Niby filmy są, ale nie do końca. To trochę niepodobne do Apple, które zawsze lubi robić sporo szumu wokół startu nowych usług i włączać je oficjalnie raczej z przytupem, a nie takimi niedoróbkami jak np. brak widoczności z poziomu aplikacji iTunes.

Niemniej radość i tak zapanowała w moim domu. Być może jesteśmy blisko kolejnego kroku w stronę tanich, legalnych filmów i seriali w Polsce. Oby tylko ceny z czasem zostały dostosowane do naszego rynku. 3 euro to 13 zł, 5 to już ponad 20. Niektóre wypożyczalnie DVD/Blu-ray mają podobne stawki, ale za wersję cyfrową powinno być taniej.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.