Samsung Explore 3D już w Polsce

Samsung  Explore 3D

Ostatnio wspominałem o tym, że Samsung chwali się swoimi panelami Smart TV, ale niestety część z funkcji w Polsce nadal nie działa. Na szczęście się to zmienia. Widget Explore 3D z filmami w trójwymiarze już u nas wystartował.

Explore 3D to usługa pozwalająca na sprawdzenie treści 3D bez konieczności kupowania filmu na Blu-ray. Właściciel panelu Samsunga znajdzie w niej krótkie, darmowe filmy 3D, które być może nie pozwolą na urządzenie całodniowego maratonu, ale przynajmniej zaprezentują możliwości panelu stereoskopowego.

W Korei (i 16 innych krajach) usługa zadebiutowała już kilka tygodni temu. Obecnie pobiła już wynik miliona wyświetleń treści. W kwietniu było około 5 tysięcy wyświetleń dziennie, a w maju już 20 tysięcy. Teraz usługa zawitała w Polsce i mimo, że do odtwarzania treści w 1080p 3D potrzebne jest szybkie łącze (minimum 10 megabitów), to i tak jest to rewelacyjną propozycją dla fanów obrazu 3D. Żaden inny producent nie oferuje jeszcze czegoś podobnego. A przecież niejeden klient kupujący nowy telewizor 3D będzie miał ochotę od razu po wyjęciu go z pudła sprawdzić trójwymiar.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.