Samsung – Full HD jednak z OLED?

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że być może Samsung zrezygnuje z technologii OLED dla swoich nowych komórek. Problemy w osiągnięciu bardzo wysokich rozdzielczości wydawały się zbyt poważne. Teraz pojawiła się nadzieja dla fanów tego rozwiązania.

Według DDaily.co.kr Samsung Electronics dostał propozycję użycia 5-calowych ekranów Full HD produkcji Japan Display (kooperacja Sony, Hitachi i Toshiby), ale odrzucił ją i chce nadal skupiać się na wyświetlaczach AMOLED. Podobno dzięki zmodyfikowanej technice produkcji FMM (fine metal mask) koreański producent będzie w stanie wypuścić AMOLEDy Full HD.

Inna sprawa, to sens takiego rozwiązania. Lubię OLED, ma wiele zalet. Cieszę się też, że Samsung go rozwija. Ktoś musi przecierać szlaki, a wizja giętkich wyświetlaczy dostępnych jeszcze w tym roku mocno mnie podnieca. Problem w tym, że obecnie technologia nie jest doskonała. Na moim Facebooku linkowałem Wam niedawno fajne porównanie ekranów nowych komórek przeprowadzone przez Gizmodo. Niestety wyposażony w AMOLED Samsung Galaxy S III wypadł w nim blado na tle konkurencyjnych modeli z ekranami LCD. Galaxy Note II niestety też się nie popisał. Co więcej najnowszy HTC Droid DNA na zaledwie 5-calach Super LCD ma 1920 x 1080 pikseli.

 

Czy w obliczu takiej jakości pochodzącej z tańszego w produkcji LCD jest sens upierania się przy OLED? Co o tym sądzicie?

 

Fot. YouTube

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.