Samsung Galaxy S4 z ekranem AMOLED PHOLED?

Samsung Galaxy S4

Samsung buduje napięcie wokół swojego nowego telefonu, a w sieci krążą coraz to kolejne plotki na temat jego ekranu. Podobno będzie w nim nowy rodzaj OLEDu i sterowanie palcem bez dotykania komórki. Dalsze wieści w pełnej wiadomości. AKTUALIZACJA – w oczekiwaniu na premierę podrzucam dwie fotki z Nowego Jorku

Najpierw ekran, bo to w końcu blog o sprzęcie do oglądania.

Według serwisu SamMobile Samsung Galaxy S4 ma mieć panel AMOLED wykorzystujący technologię PHOLED. W jego przypadku wykorzystuje się kolory zielony i żółty do poprawy jakości obrazu. Podobno wyświetlacz ma być też o 25 procent bardziej wydajny niż tradycyjne AMOLEDy, co wydłuży czas pracy na baterii. Oczywiście możemy spokojnie spodziewać się również rozdzielczości Full HD. Producent pokazywał już 4,99″ calowe ekraniki tego typu, więc na pewno i w Galaxy S4 znajdziemy 1920 x 1080 pikseli.

Rozdzielczość i nowy rodzaj OLEDa, to jednak za mało. Na załączonym powyżej zwiastunie budującym napięcie słyszymy o rewolucji. Według SamMobile będzie to system podobny do tego jaki znamy z Sony Xperia Sola. W tamtej komórce nazywa się to Floating touch i pozwala na obsługiwanie ekranu dotykowe, bez dotykania go.

Samsung Galaxy S IV ma podobno posiadać taką funkcje. Jest to całkiem prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że przecież producent ma już coś podobnego w Galaxy Note 2. Jego piórko pozwala na wykorzystanie Air View na przykład do podglądania filmu bez kliknięcia w niego.

Inne plotki dotyczące Galaxy SIV jakie podobno SamMobile ma już potwierdzone to:

  • system operacyjny Android 4.2.1 (aktualizacja do Androida 4.2.2 tego samego miesiąca co start),
  • Samsung Orb – zdjęcia w 360 stopniach,
  • aparat 13 megapiksela,
  • procesor Exynos Octa z 2GB pamięci RAM,
  • TouchWiz Nature UX.

Samsung ma pokazać swoją nową komórkę 14. marca w Nowym Jorku.

Czekacie na Samsunga Galaxy S4?

 

AKTUALIZACJA – 14.03.2013

Oto jak premiera Samsunga Galaxy S4 jest promowana w Nowym Jorku.

 

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.