Samsung ma aplikację Iplex

Iplex u Samsunga

Samsung dodaje do swojej oferty Smart TV usługę Iplex i w taki oto sposób Panasonic traci swoją jedyną kartę przetargową jeśli idzie o funkcje internetowe.

Do szerokiego grona polskojęzycznych aplikacji dostępnych w Smart Hub dołącza iplex – widget jednego z najpopularniejszych dostawców materiałów VoD w Polsce. Iplex znacząco poszerza możliwości wyboru wśród tytułów filmowych, jakie daje platforma Samsung Smart TV zwiększając ich ilość o ponad 1500 filmów

– pisze producent w informacji prasowej i w sumie ma rację. O ile zazwyczaj oficjalne komunikaty są przesadzone do przesady, o tyle w przypadku usługi Iplex jest się czym podniecać. To naprawdę ciekawa wypożyczalnia filmów z niespotykaną biblioteką darmowych tytułów. Wspomniane przez Samsunga 1500 filmów ma być dostępnych gratis. Produkcje nowsze, „24 Godziny”, „Adaptacja”, „Iris”, „Ziemia niczyja” czy „Babylon A.D.”, będą udostępnianie w ofercie premium. Samsung nie podał jednak jej kosztów (już do nich napisałem).

Jakby tego było mało Iplex będzie dostępny nie tylko telewizorach Smart TV Samsunga, ale również modelach z roku 2010 (seria C) i odtwarzaczach Blu-ray (serie D i C). To funkcje, które u Panasonica dopiero zaczynają się pojawiać.

samsung BD-D7500

Teraz Panasonic ma w ręce już tylko jedną kartę silniejszą niż Smart TV konkurencji – gry wideo. Widziałem możliwości platformy japońskiego producenta w Berlinie i robiły one wrażenie. Dobrej jakości gry z trójwymiarową grafiką i normalny, wygodny pad. Problem w tym, że Panasonic nie bardzo garnie się do promocji i rozwoju tej gałęzi swoich usług Smart TV. Teraz, gdy Samsung zabrał mu wyłączność na Iplexa, coś będzie musiał zrobić.

Pod względem usług Smart TV Koreańczycy zostawiają Japończyków daleko w tyle. Samsung obecnie rządzi.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.