Samsung Multi View – jakie to jest [wideo]

Wpis pojawił się najpierw na Multi-blogu.

Andrzej z Multi-bloga wspominał już o systemie Multi View Samsunga. To funkcja oglądania w tym samym czasie dwóch różnych obrazów na jednym telewizorze. To samo co w odbiornikach z pasywnymi okularami, ale o niebo lepsze! Multi View działa REWELACYJNIE!

Andrzej wspominał, że nie jest to żadna techniczna rewolucja i ma rację. Wykorzystuje się tu po prostu fakt, że 3D składa się z dwóch obrazów. Jeśli okulary odizolują tylko jeden z nich, to dwie osoby siedzące obok siebie mogą w tym samym czasie oglądać na telewizorze coś innego. Widzieliśmy już to w pasywnych panelach 3D. Na przykład system Dual Play w modelu LG LM670s.

LG LM670S - Dual Play w Gears Of War 3

Niestety w tamtej wersji działa to średnio. Zawsze gdy to sprawdzałem jeden obraz zostawiał powidoki na drugim. Dlatego właśnie system Samsunga tak bardzo rzucił mnie na kolana. W Multi View wygląda to tak, jakbyście po prostu zmieniali kanał. Nie ma absolutnie żadnego przenikania obrazu. Na dodatek okulary mają wbudowane słuchawki, więc dwie osoby siedzące obok siebie mogą naprawdę oglądać coś innego. Jedna z nich może śmiać się na komedii, a druga płakać podczas dramatu.

Czy są jakieś minusy? Owszem, ale nie związane z działaniem. Z tego co mnie poinformowano, Multi View nie pojawi się w obecnych telewizorach. Póki co będzie to funkcja ekskluzywna dla panelu OLED, a więc będzie to zabawa dość droga. Jestem jednak pewien, że w przyszłości producent doda to też do innych paneli.

Nie wiadomo też jeszcze czy zmiany obrazu będzie można robić między dowolnymi złączami (np. HDMI) czy tylko sygnałem z tunerów telewizyjnych. Biorąc jednak pod uwagę, że na targach producent wyświetlał przygotowane wcześniej treści, przypuszczam, że takich ograniczeń nie będzie.

Osobiście nie mogę się już doczekać tej funkcji. Kolejki widoczne na filmie są jak najbardziej uzasadnione. Samsung Multi View to nowa odsłona już znanej koncepcji. Zrobiona tak dobrze, że po prostu miażdży podobne rozwiązania konkurencji.

Wpis pojawił się najpierw na Multi-blogu.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.