Samsung potwierdza – w tym roku wyprodukuje giętkie ekrany AMOLED

 Giętki ekran Samsunga

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Giętkie ekrany OLED na początku nie spełnią zachcianek fanów kina domowego. Technologia jest droga, więc wyświetlacze będą małe. Znajdziemy je w komórkach, odtwarzaczach multimedialnych i być może tabletach. Najważniejsze jednak jest to, że być może nastąpi to już w tym roku. Samsung bierze się za produkcję giętkich paneli.

O prototypach takich urządzeń słyszymy od dawna. Mają je najwięksi gracze na rynku, zapowiadają od lat, nęcą bardzo ciekawymi prezentacjami.

Póki co widzieliśmy tylko prototypy, ale wszystko idzie jednak ku dobremu. Serwis etnews donosi, że Samsung Mobile Display potwierdził start prac nad giętkimi wyświetlaczami. Linie produkcyjne A3 Flex-1 5,5 i A3 Flex-2 5,5 generacji mają wystartować kolejno w trzecim kwartale tego roku i drugim 2013-ego.

Star produkcji giętkich OLEDów

Specyfikacje giętkich ekranów nie będą na starcie powalające. Szczególnie rozdzielczość. Możemy liczyć na:

  • rozdzielczość: 480 × 800 pikseli,
  • wagę 2,1 grama,
  • grubość: 0,27 milimetra,
  • 16,7 miliona kolorów,
  • jasność: 300 cd/m².

Najważniejszy jest tu jednak pierwszy krok w stronę komercjalizacji. Dość już prototypów i planów. Czas wydać komórkę z giętkim ekranem i zobaczyć jak zareagują na nią klienci. Coś czuję, że tysiące z nich będzie zakochanych w takim gadżecie.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.