Samsung SleepSense – śpij dobrze [wideo]

Samsung SleepSense

Samsung SleepSense, to czujnik snu, który ma nie tylko sprawdzać czy w nocy wszystko z nami jest w porządku, ale też komunikować się i zarządzać sprzętem domowym. Możecie ze spokojem oddać się przyjemnej drzemce i zapomnieć o wszelkich problemach. SleepSense zadba o to, by telewizor i światło wyłączyły się same.

Podstawowe możliwości czujnika, to zbieranie informacji o naszym śnie (ruchu, oddechu itp.) i przekazywanie tych danych do komórki. Oprogramowanie zapisane w niej będzie analizowało dane i informowało jeśli coś jest nie tak. To jednak tylko początek.

Zobaczcie na filmie jak wygląda to urządzenie i na co będzie pozwalało.

Analizowanie snu brzmi fajnie, ale to potrafią robić już smartwatche i smartbandy. To czym Samsung może wygrać na polu „zarządzania snem”, to połączenie z innymi urządzeniami. Samsung ma w ofercie telewizory, sprzęt AGD, rozwiązania dla inteligentnych domów itp. Jeśli użytkownik postanowi wyposażyć się w to wszystko, a do zestawu doda jeszcze czujnik sprawdzający jak śpimy, to dom może rzeczywiście stać się inteligentny. Będzie sprawdzał na bieżąco co się z nami dzieje i dostosowywał swoje ustawienia do naszych potrzeb. Aktualny plan Samsunga w tej kwestii, to sprawienie, by do roku 2020 większość jego sprzętu komunikowało się ze sobą w taki sposób.

Możliwe zatem, że za pięć lat dom będzie naszym najlepszym przyjacielem. Zadba o nasze dobre samopoczucie, ulubioną rozrywkę i utuli do snu.

Oby tylko się na nas nie obraził…

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.