Samsung zrezygnuje z produkcji telewizorów 3D z aktywnymi okularami?

Samsung 3D

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Firma RealID, która miała opracować razem z Samsungiem hybrydową technologię, umożliwiającą oglądanie obrazów 3D w telewizorach zarówno za pomocą aktywnych, jak i pasywnych okularów ogłosiła, że koreański koncern zakończył z nią współpracę. Umowa między firmami była ogłoszona w maju br. i zakładał rozpoczęcie przez Samsunga produkcji telewizorów LCD z technologią RealID 3D w pierwszych miesiącach 2012 roku.

Tymczasem, jak głosi oświadczenie Samsunga, koreański koncern postanowił na własną rękę rozwijać prace nad technologią 3D, w tym jej kolejnej generacji, do której nie będą już potrzebne okulary.

To jednak przyszłość. Na razie wiadomo, że Samsung chce wprowadzić do swoich telewizorów technologię, w której oglądanie obrazów 3D będzie możliwe za pomocą tanich, pasywnych okularów. Będzie ona bazować na technologii Film Pattern Retarder, tej samej, której używa inny koreański producent TV – firma LG – w swoich telewizorach z serii Cinema 3D (zobacz video). Z jedną, ale dość istotną różnicą.

Otóż Samsung chce w swojej pasywnej technologii 3D wykorzystać niektóre elementy technologii aktywnej, takie jak naprzemienne przekazywanie klatek obrazu dla prawego i lewego oka. Jednak urządzeniem rozdzielającym te klatki mają być nie okulary, ale sam panel LCD.

Szczegółów pomysłu firma nie zdradza, ale wygląda na to, że na rynku pojawi się niedługo czwarta już odmiana 3DTV: po aktywnej, pasywnej i bezokularowej Toshiby (zobacz video). Jak ją nazwać? Chybaactive-passive 3DTV.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.