Sharp idzie w edukację

Sharp Big pad

Podczas targów IT Solutions Expo przedstawiciele firmy Sharp stwierdzili, że japoński gigant będzie rozwijał technologie mogące przysłużyć się rynkowi edukacji. Jak? Oczywiście za pomocą telewizorów o przekątnych 60 cali. Podobnych do tego, jaki możecie wygrać w moim konkursie

Nasza firma bierze udział w Edukacyjnym IT Expo Solutions każdego roku, ale tym razem Firma Sharp wystawiła stoisko cztery razy większe niż w poprzednich latach

– powiedział przedstawiciele producenta, a jego słowa popierały nowinki prezentowany na halach targowych. Między innymi elektroniczne tablice informacyjno-naukowe Big Pad. To koncepcja, która nie jest nowa, ale wraz ze spadkiem cen produkcji dużych telewizorów reagujących na dotyk, staje się coraz bardziej realna. Jeszcze 10 lat temu nikomu nie śniło się nawet, by uczelnie czy szkoły mogły instalować dotykowe ekrany HD reagujące na dotyk. Koszty byłyby monstrualne. Dzisiaj nie jest to już jednak tak oderwane od rzeczywistości. Nie w czasach, gdy 60-calowy telewizor można kupić bez problemu do 6000 zł.

Widoczna na zdjęciach tablica Sharpa miała wymiary 1,5 na 5,3 metra. Tworzyło ją osiem telewizorów o przekątnych 60 cali (taki sam jaki możecie wygrać w moim konkursie :). Sharp chwalił się, że to największa w branży tablica tego typu.

Zastosowanie? Oczywiście reklama i edukacja.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.