Sharp rusza z produkcją nowych LCD. Dla iPada?

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Japońska firma Sharp rozpoczęła produkcję paneli IGZO TFT LCD, których jakość i rozdzielczość mają rzucać na kolana fanów tabletów, komórek i małych telewizorów. Czy nowinki znajdą zastosowanie w kolejnym iPadzie?

 

Produkcja testowa nowych wyświetlaczy ruszyła w zeszłym miesiącu. W kwietniu 2012 Sharp startuje z nią na całego i chwali się, że to pierwsza, masowa produkcja wyświetlaczy IGZO TFT LCD. Panele typu In-Ga-Zn-O zostały opracowane we współpracy z Semiconductor Energy Laboratory. Mają czerpać mniej energii niż tradycyjne LCD TFT, wyświetlać obraz o wyższej jasności i z głębszą czernią. Na deser jest jeszcze kwestia węższych ramek wokół matrycy.

 

Zwykłego użytkownika zapewne bardziej zainteresuje to, że matryce Sharpa mają wysokie rozdzielczości, nawet przy małych przekątnych. Obecnie producent wytwarza matryce tego typu w kilku wielkościach:

 

  • 32 cale – rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli,
  • 11 cali – 1366 x 800 pikseli,
  • 10 cali – 2560 x 1600 pikseli,
  • 7 cali – 1280 x 800 pikseli.

 

Wyświetlacze mają znaleźć zastosowanie w tabletach, komórkach, monitorach, ultrabookach i małych telewizorach. Informacji co do konkretnych urządzeń jeszcze nie ma. Sharp nie chce też komentować zamówień swoich klientów, a więc nadal nie ma potwierdzenia plotek, jakoby nowe matryce miały znaleźć zastosowanie w nowych produktach firmy Apple (w szczególności chodzi o tablet iPad).

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

 

 

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.