Sharp z konwersją do 4K i lepszym 3D

Sharp ICC

O Sharpie ostatnio u mnie sporo. Nie dlatego, że nagle pokochałem tego producenta, ale z powodu jego nowości. Coraz ciekawszych. Teraz Japońska firma zapowiada rewolucję w panelach LCD 3D dzięki technologii ICC.

Na targach CEATEC Sharp pokazał 60-calowy panel LCD z technologią ICC (Integrated Cognitive Creation) opracowaną przez firmę I-cubed. Jej celem ma być tworzenie bardziej naturalnego obrazu 3D. Tesujiro Kondo, prezes I-cubed, wyjaśnia działanie na przykładzie obrazu mostu.

Sharp ICC

W prawdziwym życiu wchodząc na ten most momentalnie poznałbyś, że odległość to około 100 metrów. Rozumiemy to bezwiednie, bo nasz wzrok skanuje obraz. Innymi słowy idąc mostem widzimy każdy jego fragment w odpowiedniej rozdzielczości. W przypadku kamery tak nie jest. Są ostre fragmenty i inne, rozmazane, które psują postrzeganie głębi

– mówi Kondo, wyjaśniając że ICC ma zastępować sygnał elektryczny optycznym.

Sharp ICC

Póki co nie bardzo wiadomo jak to ma wyglądać w praktyce. Pewne jest, że panel będzie miał matrycę o rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli z funkcją podnoszenia jakości treści Full HD właśnie do tych jeszcze wyższych rozdzielczości. Tworzona symulacja 3D ma być bardziej naturalna i przypominając rzeczywisty obraz.

Chcemy byście zobaczyli, że my tworzymy obrazy z sygnału optycznego, a nie elektrycznego.

Prototyp był pokazywany w Japonii na targach CEATEC. Wersja komercyjna ma powstać podobno w ciągu roku.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.