(short) 6. listopada pojadę coś zobaczyć… Tylko nie wiem co

Zazwyczaj nie podniecam się zapowiedziami konferencji prasowych jeśli nie wiem o co chodzi, a na pewno nie piszę o tym na blogu. Tym razem zrobię jednak wyjątek z dwóch powodów. Aktualizacja – jeśli nie OLED 4K, to na pewno coś innego takiej rozdzielczości. Dzisiaj jadę zobaczyć nowinkę LG.

LG przysłało mi taką oto zapowiedź zapowiedzi :)

To nic nadzwyczajnego. Agencje obsługujące producentów dają wcześniej znać o planowanym wydarzeniu, by nieco podnieść napięcie i żeby dziennikarz czy bloger mógł zawczasu zarezerwować termin. Ciągle dostaję takie maile i prawie nigdy o nich nie piszę. Dzisiaj zrobiłem wyjątek z dwóch powodów.

Po pierwsze raptem wczoraj pisałem o realnych cenach OLEDów odpowiadając na pytanie czy są jeszcze drogie. Zajrzyjcie do tego wpisu.

Ile kosztuje telewizor OLED – sprawdzam

Pytałem LG o wydarzenie z 6. listopada w kontekście OLEDa 4K. Sympatyczni przedstawiciele producenta odpowiadali wymijająco, sugerując, że to raczej nie to. Ja jednak do końca im nie wierzę i mam nadzieję. Nie chodzi o to, że OLED jest jedyną słuszną technologią. Ma swoje ogromne zalety, ale i wady. Cieszę się jednak, że jest szansa na OLED UHD przed grudniem. Wtedy przed Gwiazdką zobaczylibyśmy niejeden test i porównanie do LCD 4K.

No właśnie, święta. To drugi powód dla którego o tym piszę. Mamy końcówkę października, za chwilę wejdziemy w okres świątecznej gorączki zakupów. Tak, wiem że Lidl już teraz to robi :) My możemy jednak spokojnie poczekać na listopad. Lada chwila producenci sprzętu zaczną nas przekonywać do swoich produktów i rozpocznie się walka o uwagę i portfele klientów. Ciekaw jestem promocji i marketingowych sztuczek jakie wyjmą z rękawa największe firmy.

Tak więc LG pokaże coś 6. listopada. OLED Ultra HD? A jeśli nie, to co?

 

AKTUALIZACJA 6.11.2014

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj jadę do Warszawy na premierę LG. Szczegółów jeszcze nie mam, ale na zaktualizowanym zaproszeniu producenta widać wyraźnie, że chodzi o 4K.

Na zdjęciu wykorzystano wizualizację telewizora LG UB980V, więc modelu LCD IPS Ultra HD. Sugeruje to, że dzisiaj LG nie zadebiutuje jeszcze z OLEDem 4K.

Bardziej ciekawie zapowiada się wspominana „współpraca”. LG buduje napięcie i wzmaga apetyt. Boję się, że dzisiejsza premiera może nie spełnić tak mocno rozdmuchanych oczekiwań (przynajmniej moich). Jeśli jednak producent zaprezentuje usługę streamingu treści Ultra HD z bogata biblioteką filmów, to może być ciekawe. Na to liczę.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.