Samsung 4,99″ Full HD OLED na CES

Fabryka samsung AMOLED

Jeszcze półtora miesiąca do do targów CES 2013, a plotki i zapowiedzi nabierają rozpędu. Aktualnie przoduje w nich Samsung, który zapowiedział już, że w Las Vegas pokaże swój 85-calowy panel UHD. Podobno pochwali się też 4,99 calowym ekranikiem OLED o rozdzielczości Full HD. Pisałem o nim w zeszłym tygodniu.

Informacja nie jest jeszcze potwierdzona, ale taka prezentacja miałaby sens. Po pierwsze ze względu na silną konkurencję ze strony technologii LCD dla komórek i tabletów, a po drugie dlatego, że inne firmy chwaliły się małymi wyświetlaczami o dużych rozdzielczościach w Berlinie, na targach IFA 2012. Panasonic prezentował 20-calowy ekran o rozdzielczości 4K, który naprawdę robił wrażenie, a Sharp pokazał niewielkie wyświetlacze IGZO, które chwilę później znalazły drogę do pierwszych komórek.

Samsung bardzo mocno promuje ekrany AMOLED, więc jest logiczne, że w Las Vegas będzie chciał pokazać je z jak najlepszej strony. Full HD na niecałych 5-calach na pewno to zagwarantuje.

Ekran ma ponad 100 pikseli na cal więcej niż Apple iPhone (326 ppi) To granice widzenia rozciągnięte ponad możliwości ludzkiego wzroku

– (podobno) powiedział przedstawiciel Samsung Display.

Produkcja AMOLES Full HD dla komórek ma ruszyć w pierwszym kwartale 2013 roku, a wyświetlacze mają zostać użyte w Samsungu Galaxy S IV.

Jeśli oczywiście te plotki się potwierdzą.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.