Słuchawki Brainwavz Delta – tanio i dobrze? [test i konkurs]

Brainwavz Delta

Brainwavz Delta, to niedrogie, kosztujące około 70 złotych, słuchawki dokanałowe, które możecie traktować jako zastępnik swoich tradycyjnych słuchawek na przykład do telefonu. Jak wypadają w porównaniu do droższych modeli? Zapraszam na test i konkurs.

Podstawowe informacje o słuchawkach Brainwavz Delta

  • przetwornik dynamiczny 8 mm
  • impedancja 16 Ohm
  • pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz
  • skuteczność 100 dB przy 1 mW
  • pobór mocy 20 mW
  • kabel miedziany 1,3 metra
  • wtyczka 3,5 mm pozłacana

Cena – od około 70 zł (aktualna cena pod linkiem)

Słuchawki mają na kablu mikrofon i prosty pilot. Są wykonane z plastiku z dodatkową, designerską nakładką aluminiową na szczycie.

Brainwavz Delta - w dłoni

W zestawie znajdziecie kilka nakładek różnej wielkości z sylikonu, jedną parę nakładek z pianki i niezbyt ładny, ale przydatny klips do przypięcia ich do ubrania.

Kabel idący od telefonu jest dość gruby i łatwo się nie poplącze. Po po rozdzieleniu na dwa kanały jest już jednak trochę gorzej. Przygotujcie się na rozplątywanie ich od czasu do czasu.

Brainwavz Delta - kabel

Producent mógł też zadbać o lepsze oznaczenie lewej i prawej słuchawki. Obecnie trzeba to sprawdzać po prostu wzrokowo, co przy słabszym świetle nie jest to niestety zbyt wygodne.

Brainwavz Delta - oznaczenia

Oprócz tego jest nieźle. Słuchawki kosztują wspomniane wcześniej 70 zł, więc nie spodziewajcie się jakości studyjnej, ale radzą sobie bardzo dobrze w starciu z nawet droższymi modelami. Porównywałem je do słuchawek Bose Quiet Comfort 20i kosztujących ponad 1100 zł, do a-JAYSów Five, które możecie obecnie kupić za około 200 zł oraz do modelu Mrice E300A, które ostatnio robiły furorę w chińskich sklepach dzięki cenie około 60 zł i darmowej wysyłce.

Brainwavz Delta - porównanie z innymi słuchawkami

Brainwavz Delta nie miały startu do sceny budowanej na a-JAYSach i niuanse bardziej wymagających utworów znikały. Z drugiej strony pokonywały a-JAYSy bez problemu w basach, które Brainwavs Delta generują bardzo silne. Nie aż tak bardzo jak w modelu M Rice E300A, który można kupić z Chin, ale i tak niezłe. W stosunku do Bose Quiet Comfort 20i wypadły mniej czysto, ale to ogromna różnica w cenie, więc trudno tutaj mówić o równej walce.

Biorąc pod uwagę, że model Delta Brainwavzów kosztuje około 70 zł, to pod względem brzmienia trudno się do czegoś bardzo mocno przyczepić.

Pilot i mikrofon w czasie testów działały też bez problemu zarówno na telefonie z Androidem jak i iOS, a to nie zawsze się zdarza.

 

Brainwavz Delta nie są idealne, ale cenowo bardzo atrakcyjne i jakościowo co najmniej zadowalające. Grały czysto i z dostateczną siłą, by spokojnie brać je pod uwagę przy wymianie słuchawek od telefonu. A nawet jako zastępnik czegoś droższego.

 

Obywatel HD - Lubię

 

KONKURS Brainwavz Delta

Słuchawki do testu udostępnił mi sklep audiomagic.pl. Dodatkowo wysępiłem od nich 8 par dla Obywateli świata HD. Jeśli chcecie je dostać, to zasubskrybujcie proszę mój kanał na YouTube i w komentarzach pod filmem lub na blogu, pod tą recenzją, zostawcie komentarz, w którym napiszcie czego obecnie używacie i dlaczego potrzebujecie nowych słuchawek?

Jeśli zrobicie fotkę lub film z moim kanałem YouTube lub blogiem w tle, to macie u mnie plusa! Możecie też zostawić kciuka w górę pod recenzją wideo. Ale to już Wasza decyzja.

Na odpowiedzi w konkursie czekam do przyszłego piątku, 11 marca 2016 do godziny 9 rano czasu polskiego.

 

Wersja wideo tego wpisu prosto z mojego kanału YouTube!

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.