Smart TV z klawiaturą Bluetooth [wideo]

Klawiatura Bluetooth Samsunga 1

Na Samsung Forum 2012 miałem okazję sprawdzić nową klawiaturę Bluetooth Samsunga przeznaczoną dla telewizorów internetowych tego producenta. Wygląda i działa znakomicie, ale niestety nie będzie idealna.

Klawiatura będzie dodawana do topowych modeli z tego roku… przynajmniej w zapowiedziach. Mam nadzieję, że polska oferta dorówna tym obietnicom. Patrząc jak Samsung niechętnie dodaje duże ilości okularów 3D do swoich telewizorów, mam pewne wątpliwości czy klawiaturka rzeczywiście będzie w zestawach z nowymi Smart TV.

Dobra wiadomość jest taka, że nowe panele Koreańczyków mają obsługiwać nie tylko tę, ale też inne klawiatury bezprzewodowe.

Nie mogę zapewnić, że będzie działała każda klawiatura, ale modele popularnych marek, jak np. Logitech, powinny być obsługiwane

– powiedział mi w Pradze przedstawiciel producenta.

Oficjalną klawiaturkę z funkcjami pilota, którą widać na filmie, będzie można kupić za 89 euro, więc teoretycznie około 380 zł. Drogo, ale sprzęt jest naprawdę wygodny. Klawiatura jest mała, ma płaskie klawisze przypominające te z komputerów Apple, a wbudowany trackpad i przyciski funkcyjne Samsunga. Telewizor, do którego była podłączona wyświetlał litery w przeglądarce internetowej trochę wolniej niż je wpisywałem, ale to już kwestia oprogramowania samego odbiornika.

Generalnie sprzęt jest naprawdę fajny.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.