Smartfony 3D – HTC Evo 3D w sierpniu, a LG ma problemy

HTC Evo 3D

Dwie wiadomości od dwóch gigantów rynku komórkowego sugerują, że przyszłość komórek z ekranami i aparatami 3D nie jest jeszcze pewna. HTC zaatakuje polski rynek w sierpniu. LG ma aktualnie problemy z dogonieniem konkurencji.

Najpierw wieści ze stajni HTC. Widoczny na zdjęciu model HTC Evo 3D pojawi się w polskich sklepach już w sierpniu tego toku. Telefon będzie wyposażony w trójwymiarowy ekran 4,3 cala nie wymagający używania okularów.

Smartfon będzie też miał, jak widać, aparat z dwoma obiektywami. Zrobimy więc za jego pomocą fotki i filmy 3D. Producent zapowiada również dostęp do serwisu VOD HTC Watch (w ofercie również pozycje 3D).

Jedyny minus to cena startowa – skromne 2499 złotych.

Wieści w nieco innym tonie docierają ze strony LG. Reuters donosi, że koreański producent ma większe problemy z przebiciem się na rynek smartfonów niż jego rodzimy konkurent – Samsung. LG szacowało, że w roku 2011 sprzeda 30 milionów swoich „sprytnych” komórek. Teraz te przewidywania zmniejszyły się do 24 milionów smartfonów. Ogólna sprzedaż komórek tego producenta ma wynieść około 114, a nie jak zakładano 150 mln sztuk.

LG Optimus 3D

Problemy firmy mogą być korzystne dla klientów. Analitycy przewidują duże obniżki cen. Producent będzie też na pewno dalej promował swój trójwymiarowy telefon – LG Optimus 3D. Zapewne od powodzenia tego modelu zależy przyszłość innych słuchawek 3D LG.

 

 

Źródło: Reuters

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.