Sony DSC-TX300V – bezprzewodowe ładowanie i wymiana danych bez kabli

Sony DSC-TX300V 1
Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Coraz więcej urządzeń wykorzystuje bezprzewodową komunikację. Wreszcie! Może za kilka lat będziemy mogli zupełnie zrezygnować z chociaż części plątających się przewodów.Aparat kompaktowy Sony DSC-TX300V idzie dalej niż większość tego typu urządzeń i oprócz bezprzewodowej sieci LAN oferuje też ładownie baterii bez kabla.

 

Do zestawu z DSC-TX300V dodawana jest widoczna powyżej stacja dokująca Multi Station. Ładuje ona akumulator aparatu poprzez położenie go na płytce. Nie trzeba podłączać go żadnym kablem.

 

To nie wszystko. Aparat ma też wbudowaną kartę komunikacji bezprzewodowej i pozwala na zdalne łączenie się nie tylko z komputerami, ale też komórkami. Niestety drogą bezprzewodową można wysyłać tylko zdjęcia i są one zmniejszane do rozmiaru 2 megapikseli.

Sony DSC-TX300V

Na osłodę producent dodał jeszcze wbudowany transmiter GPS (a więc funkcję geo-tag do oznaczania zdjęć), a konstrukcja aparatu jest wodoodporna.

 

Sony DSC-TX300V

 

Sony DSC-TX300V ma 18,2 miliona pikseli, oferuje zbliżenie optyczne 5x i obiektyw 26-130 mm będący odpowiednikiem 35 mm. Funkcje zdalnego przeglądania zdjęć na komórce są obsługiwane przez aplikację PlayMemories Mobile dostępną dla systemów operacyjnych iOS i Android.

 

Aparat wchodzi do sprzedaży 9. marca. W Japonii będzie kosztował 50 000 jenów, czyliokoło 2100 zł. W Polsce – nie wiadomo.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

 

 

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.