Sony HMZ-T2 – będzie wersja z kamerą

Sony HMZ-T2

Historia wizjera HMZ firmy Sony jest krótka, ale ciekawa. Recenzję pierwszego modelu HMZ-T1 już czytaliście. Drugi, HMZ-T2, widziałem na targach IFA 2012. Nie różnił się bardzo od oryginału. Będzie jednak kolejna edycja. Z kamerą dla rzeczywistości rozszerzonej.

Urządzenie było pokazywane na TGS 2012. Za szybką, więc póki co nie wiadomo na co je stać, ale pewne jest, że będzie to sprzęt przeznaczony do poruszania się po innym świecie. Prototyp SR (Substitutional Reality) ma wbudowaną kamerę oraz system śledzenia ruchów użytkownika.

I póki co to tyle. Konstrukcja wygląda identycznie jak odchudzony model z Berlina, tylko z wbudowaną kamerą. To wystarczy, by urządzenie było znakomitym zastępnikiem drogich hełmów do rzeczywistości wirtualnej. Jak tę konstrukcję wykorzysta Sony – nie wiadomo. Ja jestem jednak o to dość spokojny. Japończycy dość silnie rozwijają Augmented Reality za pomocą swojej konsolki PlayStation Vita.

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.