Sony Smartwatch – zegarek OLED z Androidem i Bluetooth [wideo]

Sony Smartwatch

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Nie wiem czy wpychanie systemu Android do urządzenia z ekranem o przekątnej 1,3 cala ma sens, ale poza tym zegarek multimedialny Smartwatch firmy Sony mi się strasznie podoba. To oczywiście pomysł ściągnięty z najmniejszych iPodów Apple, ale nie szkodzi i tak ma świetne funkcje.

Widoczny na zdjęciu zegarek można odpiąć od bransolety i używać jako naprawdę mały ekranik. Ale oczywiście jego miejsce jest na naszych nadgarstkach. Po połączeniu go z komórką za pomocą Bluetooth, można sprawdzać na nim nie tylko godzinę, ale także zapiski w kalendarzu, muzykę z odtwarzacza, notatki, a nawet Facebooka, Twittera i inne funkcje dostępne dzięki obecności pod obudową Androida. Ekran nie jest duży, ale ma 65 tysięcy kolorów i to technologia PMOLED, więc może prezentować się nieźle. Wedługoficjalnych specyfikacji ekranik jest nawet Multi-touch.

Zegarek ma wymiary 36 x 36 x 8 mm, waży 15,5 gramów bez bransolety i 26 z nią. Komunikuje się z telefonem przez Bluetooth 3.0 o zasięgu do 10 metrów. Producent zapewnia, że na zegarek będzie można ściągać aplikacje z Android Market.

Cena – 149 dolarów. Premiera wraz z modelem Xperia S.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.