Sony Tablet S w moich rękach

Sony Tablet S

Polski oddział Sony podesłał mi do testów swoją mobilną zabawkę – Sony Tablet S. Miała to być nowa wersja 3G, ale dotarła zwykła. Trudno. Sprzęt nie może się zmarnować :) Zazwyczaj nie zajmuję się tabletami, ale chcę sprawdzić jak japoński producent poradził sobie z tego typu sprzętem. Korci mnie też odpalenie jakiegoś filmu w 720p na ekranie o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Sony Tablet S dotarł do mnie dosłownie kilka minut temu, a na dworze jest dzisiaj niezbyt ciepło. Zanim go włączę, poczekam więc kilkadziesiąt minut aż się ogrzeje.

Na sucho najbardziej interesuje mnie matryca LCD TFT o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli podświetlana diodami LED. Osobiście jestem dość sceptycznie nastawiony do tabletów jako zastępników laptopów, ale podobają mi się one jako przenośne odtwarzacze multimediów i zabawki do gier. Szykuję już moje ulubione próbki materiałów w 720p, by zobaczyć jak Sony Tablet S sprawdza się w roli przenośnego odtwarzacza HD.

Sony Tablet S

Co jeszcze mnie ciekawi?

  • Tylna kamera HD rozdzielczości 2592 x 1944 pikseli,
  • odtwarzanie wideo (niby S’ka obsługuje kodeki H.263, H.264/AVC, MPEG-4, WMV),
  • czas pracy na baterii przy odtwarzaniu multimediów (producent mówi, że to do 8 godzin)
  • i oczywiście ogólna wygoda użytkowania.

Tablet działa w oparciu o system operacyjny Android, ma funkcje GPS, sieć bezprzewodową i 16 GB pamięci (są też modele 32 GB). Małe ustrojstwo napędza procesor mobilny NVIDIA Tegra 2 1 GHz i 1 GB pamięci RAM. Nie ma tu niestety obsługi sieci 3G. Nowy model z taką funkcjonalnością podobno jest w drodze.

Sprzęt będę sprawdzał głównie pod kątem multimediów, bo to w nich jest moim zdaniem siła takich urządzeń.

Póki co podoba mi się wyprofilowana konstrukcja, ale odrzuca (jak zwykle w tabletach) ekran, na którym widać paskudne odciski palców.

 

Jeśli chcecie bym sprawdził coś konkretnego, to piszcie w komentarzach lub na moim Facebooku.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.