Soulra XL – Apple iPod i iPhone zasilane słońcem

Soulra XL

Po co zabierać ze sobą przenośne odtwarzacze DVD, boom boxy i całą torbę baterii, skoro Apple iPod Touch oraz iPhone mieszczą się w kieszeni? Z widoczną na zdjęciu stacją dokującą Soulra XL zamienią się w samowystarczalne centrum muzyczne. Ten gadżet cholernie mi się spodobał! 

Jakość dźwięku z wbudowanych głośników odtwarzaczy Apple pozostawia wiele do życzenia, a podczas wycieczek ze znajomymi pod namiot czy nad jezioro aż chce się puścić jakąś muzyczkę na głos. Soulra XL ma stację dokującą dla iPodów oraz iPhone’a i 8 wbudowanych głośników. Oprócz tego jest też gwiazda programu – panel słoneczny pozwalający na załadowanie sprzętu Apple w cztery godziny (przy ostrym słońcu).

Soulra XL

Jest też wbudowany akumulator litowo-jonowy umożliwiający 5 godzin słuchania muzyki. Można go ładować z sieci lub z panelu słonecznego (5 godzin w bezpośrednim słońcu). Moc całości – 22 waty.

Soulra XL ma wymiary 384 x 206 x 133 mm, waży trochę ponad 3 kilogramy, ma wbudowaną rączkę do wygodnego przenoszenia i powłokę przeciwko refleksom światła na obudowie.

Niestety całość nie jest tania. W angielskim sklepie Nevada Music znalazłem to cudactwo za 200 funtów. To trochę poniżej 1000 zł.

 

Źródło: Nevada Music

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.