Sprzęt Panasonica w roku 2015 – co chcecie o nim wiedzieć?

Panasonic Convention 2014 - OLED

Prawdziwa klasa ujawnia się w momencie kryzysu. Mimo tekstu o problemach telewizora Panasonica AX900 producent nie odwołał swojego zaproszenia na pokaz nowości roku 2015, które dostałem na początku stycznia. Jadę zobaczyć nowy sprzęt Panasonica. Co chcecie o nim wiedzieć?

Panasonic co roku zaprasza dziennikarzy i blogerów z całego świata na pokaz swoich nowości danego sezonu. To bardzo dobra tradycja, która pozwala na spokojne obejrzenie wszystkiego co najnowsze w ofercie danego producenta w jednym miejscu i porozmawianie z ludźmi, którzy znają szczegóły techniczne danego sprzętu. Poprzednie relacje znajdziecie tutaj:

Panasonic Convention 2014 Beauty

W tym roku konferencja odbywa się we Frankfurcie. Jadę na nią na początku przyszłego tygodnia, ale piszę już teraz, byście mieli czas zostawiać swoje pytania w komentarzach pod tym wpisem lub na moim Facebooku.

Na miejscu będę mógł obejrzeć sprzęt Panasonica ze wszystkich działów, więc pytajcie o cokolwiek Was interesuje. Nawet jeśli będą do pralki lub lodówki, to postaram się wypytać, sprawdzić, opisać.

Mnie najbardziej interesuje kwestia systemu operacyjnego Firefox OS, który pojawił się na targach CES w Las Vegas, ale niestety bardzo skromnie. Mam nadzieję, że we Frankfurcie producent zaprezentuje go w pełnej krasie.

Ciekaw jestem też dalszego rozwoju najwyższych serii LCD oraz pomysłów producenta na podniesienie przychodu w innych sektorach rynku. W szczególności motoryzacyjnym i domowym. Panasonic od dawna bardzo silnie rozwija technologię ogniw dla samochodów elektrycznych oraz rozwiązań dla nowoczesnych domów. To już nie tylko panele słoneczne i serwery do zarządzania energią, ale również stacje energetyczne zasilające cały domek jednorodzinny, prywatne dystrybutory energii dla aut i wyposażenie mieszkań komunikujące się ze sobą tak samo jak smartfony czy Smart TV.

Wiele z tych projektów jest zbyt drogich, by miały jakiekolwiek szanse zaistnienia obecnie w Polsce, ale są to też zwiastuny przyszłości, która może ziścić się za 15-20 lat.

Tak czy inaczej jadę na Panasonic Convention 2015, więc jeśli coś z obecnej lub przyszłej oferty Panasonica Was interesuje, to pytajcie.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.