Sprzęt Samsunga w roku 2015 – co chcecie o nim wiedzieć?

Samsung Smart TV

Jestem jeszcze we Frankfurcie na Panasonic Convention 2015, ale już pora planować co będzie dalej. W czwartek wybieram się do Berlina, na prezentację nowości Samsunga. Co chcecie wiedzieć o sprzęcie tego producenta?

W kwestii urządzeń mobilnych Samsung raczej nie pokaże w Berlinie niczego nowego. Nie dwa tygodnie przed targami MWC w Barcelonie. Ale jeśli coś z działki mobile Was interesuje, to pytajcie. Postaram się dorwać kogo trzeba ;)

To, o czym będę mógł na pewno porozmawiać, to nowe telewizory. O nowościach Koreańczyków z tej działki pisałem w czasie targów CES 2015. Samsung w tym roku stawia na cztery, silne karty:

  • wygięte ekrany
  • Ultra HD
  • panele SUHD, czyli wariację Samsunga na temat kwantowej kropki
  • oraz nowy system operacyjny Tizen

Ten ostatni miałem okazję obejrzeć z bliska w Las Vegas. Liczę na to, że w Berlinie będę mógł pobawić się nim osobiście i bez większych ograniczeń.

System Tizen TV ma być elementem spójnego środowiska, które Samsung zaczął budować niedawno. W przyszłości obejmie ono tablety, komórki, smartwatche i właśnie telewizory. W ich przypadku najważniejszą wiadomością z CES było potwierdzenie, że w Tizenie będą działały aplikacje dostępne do tej pory w platformie Smart TV producenta. Inne wady i zalety systemu poznamy wkrótce. Na pierwszy rzut oka prezentuje się on dobrze. Jest szybki i prosty, ale atrakcyjny wizualnie. Boję się tylko niedoróbek technicznych, które zawsze pojawiają się w pierwszych wersjach nowych systemów operacyjnych.

Samsung Tizen

 

Tak więc pytajcie tutaj lub na moim Facebooku jeśli interesuje Was coś konkretnego z oferty Samsunga na rok 2015. Postaram się dowiedzieć wszystkie, co jest dla Was istotne.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.