Telewizja 3D w komórkach już za rok?

Komórka 3D

Amerykańskie Advanced Television Systems Committee (ATSC) rozpoczęło prace nad standardem nadawania sygnału 3D dla telewizorów i urządzeń mobilnych. Podobno w ciągu roku możliwe będzie nadawanie na żywo telewizji 3D dla komórek.

Dodanie transmisji telewizyjnych 3D drogą bezprzewodową jest częścią naszej obecnej inicjatywy mającej zwiększyć możliwości ATSC w zakresie telewizji cyfrowej

powiedział Mark Richer z ATSC.

Celem nowego projektu jest dostarczenie standardu mającego pozwolić na wysyłanie telewizyjnego sygnału 3D do odbiorników takich jak telewizory, komórki i inne urządzenie mobilne. Mowa tu o transmisji 3D zarówno na żywo, jak i nie. System, nad którym ruszyły prace, ma być kompatybilny wstecz i pozwalać na przesył sygnału 2D HDTV, Mobile DTV i 3D tym samym kanałem.

Pracami będzie zarządzał doktor Youngkwon Lim, z Electronics and Telecommunication Research Institute (ETRI) w Daejon, Korea Południowa.

Komórki 3D już są, więc telewizja dla nich też by się przydała.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.