Święta za dwa tygodnie, więc najwyższa pora wejść w ich klimat! Dzień dobry!

Seria Dzień Dobry powstaje we współpracy z serwisem DobreWiadomoci.net.pl. Zajrzyjcie do nich jeśli chcecie poczytać więcej o poniższych tematach. Na samym dole znajdziecie też wersję wideo tych pozytywnych newsów prosto z mojego kanału YouTube.

Zaczynamy!

 

Bohater z przystanku

Na początek mała, a zarazem wielka rzecz z Bydgoszczy. 17-letni Ignacy Barczykowski wywiesił ostatnio na jednym z przystanków autobusowych ręcznie napisany rozkład jazdy. Zastąpił nim pustą dziurę po zerwanym przez wandali, oficjalnym rozkładzie.

Niby mała rzecz, ale ważna dla wielu osób korzystających z tego przystanku, więc gdy fotka rozkładu trafiła do sieci, a autor napisał „Mój przystanek, korzystam, dbam” ludziom się to strasznie spodobało i zaczęli mu dziękować.

ignacy-adan-barczykowski-bohater-z-przystanku

Żaden z moich rozkładów nie został już zniszczony przez wandali. Przynajmniej nie zauważyłem. Po prostu drogowcy wymieniali je na nowe. Kto wie, może to działa na świadomość mieszkańców

– powiedział Ignacy, który dostał podziękowania od zarządu drug i mógł zwiedzić centrum sterowania ruchem. Lokalne media w Bydgoszczy wspominają już coś o większej akcji pod hasłem Ignacego „Mój przystanek – korzystam, dbam”.

 

Zakręcona Rosjanka

Nieco inne wieści z Rosji, gdzie pewna kobieta wykorzystała 30 000 kolorowych nakrętek od butelek, by udekorować swój dom.

Olga Kostina mieszka w wiosce Karmaczaga położonej 80 kilometrów od Krasnojarska na Syberii. Kobieta przybiła 30 000 nakrętek 30 000 małych gwoździ.

 

Kociaki u staruszków

Po drugiej stronie świata, w amerykańskim stanie Arizona, jest dom pogodnej starości Catalina Springs Memory Care, w którym uruchomiono program, oddający w ręce starszych osób cierpiących na choroby związane z pamięcią małe kociaki.

Program nazywa się Bottle Babies i jak wskazuje nazwa, zakłada karmienie kociaków przez rezydentów ośrodka.

Jest to pomył Rebeki Hamilton, która oprócz zarządzania domami starości opiekuje się również zwierzętami. Zauważyła ona, że jest to czynność, która sprawia jej wiele radości i postanowiła podzielić się nią z seniorami.

Efekt kontaktu i opieki nad kociakami podobno jest bardzo pozytywny i może przywołać przyjemne wspomnienia u osób dotkniętych chorobą Alzheimera.

Wiele ze wspomnień zaczęło powracać po kontakcie z tymi kociakami. Ludzie zaczęli przypominać sobie koty i psy, które mieli w dzieciństwie

– powiedziała Rebecca Hamilton.

 

I tym pozytywnym akcentem, pełnym szczęśliwych seniorów i słodkich kotków odsyłam Was w stronę weekendu i nowego tygodnia.

Trzymajcie się i dobrego dnia!

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.