Tak może działać telewizor Apple [wideo]

Apple TV
Jeśli plotki się potwierdzą i w roku 2012 Apple wprowadzi na rynek swój telewizor, to możemy być pewni, że będzie to urządzenie, którego funkcje internetowe będą jednym z najważniejszych elementów. Domowa przeróbka AppleTV może pokazywać nam przedsmak tego, co być może za kilka miesięcy dostaniemy oficjalnie od Apple.

Na poniższych filmach widać domową przeróbkę AppleTV, pozwalającą na odpalanie na nim aplikacji dla iPada. Twórcom udało się w ten sposób uruchomić na telewizorze Facebooka, mapy, przeglądarkę Safari i na przykład YouTube.

Większość aplikacji z App Store powinna też działać (…) Jeśli Apple nie chce dać nam sposobu do tworzenia aplikacji dla AppleTV, to musimy go stworzyć sami

– piszą twórcy na YouTube.

Jak widać iOS sprawdza się całkiem nieźle w wersji 720p na większym ekranie. Być może Apple wcale nie musi więc wymyślać czegoś nowego na potrzeby swojego Smart TV. Może wystarczy po prostu dobra integracja z zasobami App Store? Setki tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie tego producenta potrafiłyby zmienić każdy telewizor w faktyczne centrum domowej rozrywki. Ba! Wystarczy by telewizor Apple obsługiwał same gry, a już bardzo mocno zamiesza na rynku. Trzymam kciuki. Czas ruszyć do przodu z tym żałosnym Stupid TV.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.