Tak to można latać!

Boeing BBJ

Nie, nie, na zdjęciu wcale nie widać luksusowego apartamentu w prywatnym lofcie. To pokład samolotu BBJ firmy Boeing przeznaczonego dla najbardziej wymagających podróżników.

Widoczny na zdjęciach Boeing Business Jets (BBJ) będzie pierwszym samolotem tego typu wyposażonym w system szerokopasmowej komunikacji firmy Honewell.

System Ovation Select oferuje najnowsze udogodnienia technologiczne pozwalające na bezproblemową komunikację – bez względu na to czy pasażer jest podłączony przez swój telefon BlackBerry, laptopa, czy prowadzi wideo konferencję na iPadzie

– powiedział Tony Brancato, zastępca dyrektora firmy Honeywell Aerospace.

Szybka sieć może się przydać, bo na pokładzie tego Boeinga zainstalowano dwa telewizory Full HD o przekątnych 42 i 46 cali, a także system dźwięku przestrzennego. Co powiecie na maraton ulubionego filmu albo sesję z ukochaną grą sieciową ponad chmurami?

Boeing BBJ - salon

BBJ jest zaprojektowany do przewożenia maksymalnie 19 pasażerów. Na pokładzie jest łóżko rozmiaru King, prywatna toaleta i prysznic.

Boeing BBJ - sypialnia

Jest nawet pokój gościnny z rozkładanymi kozetkami, na których może zdrzemnąć się 8 osób. Po drzemce można przygotować sobie kanapkę lub nawet normalny obiad w kuchni wyposażone w lodówkę, mikrofalówki, a nawet chłodziarkę na wina.

Boeing BBJ - kuchnia

Po pełnym zatankowaniu samolot może przelecieć 5600 mil morskich z prędkością 0,8 macha. To równowartość około 12 godzinnego lotu non stop.

Cena samolotu w tej „wypasionej” wersji nie jest znana.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.