Techno marzenia przed E3 i WWDC

Jeśli jesteście techno nerdami i graczami, to bardzo możliwe, że w tym tygodniu dostaniecie całkiem realnego orgazmu, od oglądania zupełnie wirtualnych treści. Startują targi E3 i konferencja WWDC. Od czego ja dostałbym gęsiej skórki?

Jako wielki fan wszystkiego co HD największe podniecenie wywołałyby u mnie zapowiedź telewizora Apple na WWDC  i prezentacja gier w 4K na konferencjach E3 Microsoftu i Sony. Niestety szanse na jedno i drugie są znikome. Tim Cook stroni od podnieconych wypowiedzi na temat płaskiego odbiornika z jabłkiem, a gry w 4K zapewne się nie pojawią. Xbox One i PS4 na pewno będą wspierały sygnał w Ultra HD, ale nie sądzę, by jakikolwiek producent odważył się robić już gry w takich rozdzielczościach. Z jednej strony to smutne, bo nie będzie postępu, ale z drugiej wolałbym pełne Full HD, za to większą płynność, mniej loadingów i większy horyzont bez zamazywania tła. Moim zdaniem 1920 x 1080 obecnie w grach w zupełności wystarczy. Liczy się ciekawe wykorzystanie.

W kwestii wysokich rozdzielczości życzyłbym sobie jednak, by Sony powiedziało coś o dystrybucji treści. Sony nęci nas wizją 4K i zapowiada wydanie streamera kopii cyfrowych filmów dostępnych w super wysokich rozdzielczościach. Fajnie by było, gdyby taką samą funkcję miało PS4. Konsola zmieniłaby się wtedy nie tylko w odtwarzacz Blu-ray, ale i pierwszy, masowo dostępny streamer filmów 4K. Na pewno byłoby by to też rozwiązanie bardziej praktyczne, niż kupowanie osobnego odtwarzacza za ponad 2200 zł (widoczny poniżej media player 4K FMP-X1 ma kosztować 699 dolarów).

Sony FMP-X1 4K media player

To jednak nie sprzęt, ale oprogramowanie będzie najciekawsze w tym tygodniu. Apple ma pokazać system iOS 7, a na E3 najważniejsze będą gry… Przynajmniej taką mam nadzieję. Po nastawionej na promocję funkcji telewizyjnych majowej konferencji Microsoftu, liczę że teraz zobaczymy po prostu dużo gier nowej generacji. Chciałbym się oczywiście dowiedzieć konkretów na temat konieczności stałego podłączenia nowych konsol do netu i możliwości włączania używanych kopii, ale tak naprawdę najbardziej ucieszę się na widok dużej dawki czystej rozgrywki z nowych tytułów. Bez lania wody, przygotowanych wcześniej animacji i trailerów. Chcę gameplay!

Na co Wy czekacie w związku z E3 i WWDC?

 

Rozkład jazdy

WWDC 2013 – 10-14 czerwca, konferencja Apple dzisiaj (poniedziałek) od 19:00.
E3 2013 – 10-13 czerwca, konferencje w poniedziałek i wtorek:

  • Microsoft – 18:30,
  • Electronic Arts – 22:00,
  • Ubisoft – 00:00 (wtorek),
  • Sony – 3:00 (wtorek),
  • Nintendo – 16:00 (wtorek) – konferencja nie w halach targowych, ale w sieci (do obejrzenia tutaj). 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.