Telewizja dla komórek. TYLKO dla komórek

Japońskie komórki

Nottv to Japońska stacja telewizyjna, która od początku do końca jest tworzona z myślą o użytkownikach smartfonów. I tylko nich.

Japonia, to taki dziwny kraj, w którym tłum ludzi czekających na metro ustawia się bez kłótni i przepychanek w idealnej kolejce, podczas jazdy pociągiem ludzie wsuwają sushi, a nie kurczaka z prodiża, gracze są celebrowani jak aktorzy i piosenkarze, a w co drugiej komórce można znaleźć tuner naziemnej telewizji cyfrowej. Polska cyfryzacja idzie jak krew z nosa, więc trochę trudno w to uwierzyć. Ale dla Japończyków tuner 1seg w komórce to nic nadzwyczajnego.

Właśnie w tym standardzie przesyłu naziemnego, cyfrowego sygnału telewizji, radia i danych będzie nadawała stacja Nottv.

telewizja w komórce

W ramówce znajdą się 10-minutowe programy, a także funkcjonalności społecznościowe pozwalające na komentowanie na żywo za pomocą Twittera i Facebooka. Będzie też wybór treści na żądanie, newsy z gazet i oczywiście gry. W Japonii gry muszą być wszędzie.

Za projektem stoi mmbi, nowy japoński operator telewizji naziemnej, a w osiągnięciu sukcesu ma pomóc mu wsparcie czołowych japońskich nadawców, agencji reklamowej Dentsu oraz największego krajowego operatora sieci komórkowej NTT DoCoMo

– pisze o projekcie Gazeta.

Aktualnie Nottv czeka na zatwierdzenie swojej działalności ze strony rządu. Start jest przewidziany na kwiecień 2012.

U nas coś takiego zapewne będzie w maju… 2022 :)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.