Telewizja na żywo na Apple iPad

EyeTV Mobile

Tablet Apple iPad zmienił rynek. Steve Jobs umie to robić. iPod zawojował świat, iPhone stworzył samodzielnie modę na dotykowe komórki, a iPad rozpoczął walkę na tablety. Teraz też tablety z telewizją DVB-T. Jest tylko jeden problem…

EyeTV Mobile ma kosztować 100 euro (około 415 złotych) i pojawić się w sklepach za granicą we wrześniu. Będzie to tuner telewizji cyfrowej DVB-T podpinany do uniwersalnego portu iPada. Użytkownik będzie musiał tylko podczepić urządzenie do swojego tabletu, ściągnąć darmową aplikację EyeTV Mobile z AppStore i voila! Telewizja zawsze pod ręką.

EyeTV Mobile

Wspominałem jednak o jednym problemie. Niestety jest on dość zasadniczy. Tuner DVB-T EyeTV Mobile będzie obsługiwał wyłącznie sygnał MPEG-2. W specyfikacjach produktu czytamy wyraźnie, że urządzenie nie „pociągnie” MPEG-4/H.264.

W praktyce oznacza to, że przystawka będzie bezużyteczna z polskim standardem DVB-T. Oczywiście użytkownicy mieszkający poza granicami kraju nadal mogą być zainteresowani. Pomysł jest znakomity. Ale w Polsce nie będzie to działać.

Wielka szkoda.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.