Telewizor Apple? Wielka niewiadoma

Tim Cook D11
Tim Cook, prezes Apple, pojawił się na konferencji AllThingsD D11 i wziął udział w sesji live chat. Mówił o wielu rzeczach, w tym o telewizji.

Podczas prawie półtoragodzinnej rozmowy padło wiele pytań. Mnie najbardziej interesuje kwestia domniemanego projektu telewizora Apple. Mówi się o nim od dawna, ale do dzisiaj nie wiadomo w zasadzie nic. Niestety podczas wspomnianej konferencji się to nie zmieniło. Cook mówił o telewizji, ale w kontekście odtwarzacza multimedialnego Apple TV.

Przez kilka lat sprzedawaliśmy po kilkaset tysięcy (Apple TV). Obecnie sprzedaliśmy ich już 13 milionów – z czego około połowę w zeszłym roku. (…) To dobre doświadczenie od strony nauki. Dużo myślimy o tym, że rozrywka telewizyjna może być znacznie lepsza. Niektóre z tych potrzeb, ale nie wszystkie, rozwiązaliśmy za pomocą Apple TV i nadal nad tym pracujemy

– powiedział Cook.

Odtwarzacz rzeczywiście zaczął ostatnio sprzedawać się jak ciepłe bułeczki. Dla przykładu tylko w pierwszym kwartale 2013 rozeszło się 2 miliony sztuk. Firma Roku, producent podobnego rozwiązania, pochwaliła się niedawno osiągnięciem całkowitej sprzedaży w USA na poziomie 5 milionów sztuk. Co ciekawe prezes Apple przyznał, że popularność Apple TV była dla nich zaskoczeniem.

Mówiąc szczerze popularność Apple TV jest większa niż zakładaliśmy. Nie promujemy go. To zachęcające! Sądzę, że rozrywka telewizyjna nie jest do końca tym, co wiele osób kocha. Nie została ona udoskonalona na potrzeby nowych czasów. Nadal za bardzo przypomina to co było 10 czy 20 lat temu

– tłumaczy Tim Cook, ale nie podaje żadnych konkretów na temat wizji Apple, która ten stan rzeczy miała by zmienić. Cały czas powtarza tylko, że to sektor, którym Apple bardzo się interesuje.

Swoją drogą co sądzicie o Apple TV w stosunku do innych odtwarzaczy multimedialnych? No i oczywiście czego oczekujecie od telewizora Apple, jeśli takowy miałby się kiedykolwiek pojawić?

 

Zapis wideo całego spotkania z Timem Cookiem poniżej.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.