Telewizor Sony PlayStation nie pojawi się u nas na święta

sony playstation 3d TV

O telewizorze Sony promowanym marką PlayStation słyszeliśmy po raz pierwszy na targach E3 2011. Jego największą zaletą ma być system pozwalający na granie w dwie osoby w tym samym czasie, na tym samym, całym panelu. Niestety wygląda na to, że europejscy fani takiego rozwiązania nie będą go mogli przetestować w tym roku.

24-calowy telewizor Sony PlayStation miał trafić do sprzedaży 13. listopada. O dacie premiery w Polsce nie było ni słychać, a teraz będzie jeszcze ciszej. Jak się bowiem okazuje w te święta Sony nie da rady wprowadzić telewizora do sprzedaży nawet w Wielkiej Brytanii.

Zostaliśmy poinformowani przez dostawcę, że w dostawie tego produktu będzie opóźnienie i nie pojawi się on w Europie w roku 2011

– napisał na swojej stronie sklep Amazon UK.

Nie wiadomo co jest powodem opóźnień. Pewne jest jednak, że Sony będzie miało przez to kolejne straty. Telewizor kosztuje w USA 500 dolarów. Jest tani jak za nowinkę techniczną, ale drogi jak za 24-calowy telewizor. Funkcja „dual play” działa jednak na wyobraźnię i na pewno przyciągnęłaby wiele osób mażących, by taki panel znaleźć pod choinką.

Kto na tym może zyskać? Oczywiście LG i Philips. Ci dwaj producenci mają w swoich telewizorach 3D z pasywnymi okularami taki sam system. Podczas targów IFA 2011 LG pokazywało model LG LW980 o przekątnych 47 i 55 cali.

LG LW980

Ten odbiornik można już znaleźć w polskich sklepach. Jest oczywiście dużo droższy niż ekran Sony (od 8500 zł za wersję 47 cali), ale już jest. Zresztą nie tylko on. Philips również ma już taki system w swoim panelu Philips PFL7606. Jego ceny zaczynają się od 2400 zł za model 32-calowy.

Sony nie ma w tym roku zbyt lekko. Wygląda na to, że będzie jeszcze ciężej.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.