Tomasz Adamek vs Witalij Kliczko – 200 tys. widzów zapłaciło po 40 zł

Adamek i Kliczko

W niedawnej ankiecie dotyczącej walki bokserskiej Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko nie było jeszcze ani jednego głosu na płatne usługi PPV. Mimo to w całej Polsce za transmisję zapłaciło ponad 200 000 widzów.

O walce było głośno długo przed sobotą 10. września. Najpierw była groźba braku jakiejkolwiek transmisji, potem wrzawa na tydzień przed walką dotycząca nadawców, a później rozczarowanie, gdy dowiedzieliśmy się, że spotkanie bokserów z polskim komentatorem będzie kosztować minimum 40 złotych. Drożyzna! Na szczęście kilka dni później dowiedzieliśmy się, że walkę będzie można obejrzeć za darmo na RTL-u. Mimo to wielu widzów wybrało transmisję płatną.

Gazeta Wyborcza donosi, że walkę Adamek vs Kliczko oglądało w usługach pay per view ponad 200 000 Polaków.

W Cyfrowym Polsacie z PPV skorzystało około 100 tys. W Cyfrze+ oraz UPC Polska z PPV skorzystało po kilkadziesiąt tysięcy klientów. W Vectrze, która nadaje także odkodowany RTL, z walki w systemie PPV skorzystało kilka tysięcy klientów

– pisze Media2.

Adamek i Kliczko

Wynik niezły, ale oczywiście byłby dużo lepszy gdyby nie darmowa transmisja na RTL-u. Z niej skorzystało ponad 1,1 mln widzów z naszego kraju.

Czy PPV było więc sukcesem?

Jeśli moja żona wykupiła usługę pay-per-view, to obejrzę walkę Adamek-Kliczko. Nie znam się na pay-per-view

– mówił w sobotę Donald Tusk. Polityczna przesada, żart i reklama w jednym. Prawda jest jednak taka, że nawet jeśli wielu Polaków przekonało się dzięki Adamkowi do PPV, to w przyszłości największą zachętą powinna być cena. Nie oszukujmy się, żyjemy w kraju, w którym królują torrenty. Aby z nimi walczyć, trzeba dać widzom konkurencyjną treść w niskiej cenie. A nie transmisję za 40 zł, którą można było obejrzeć za darmo na zagranicznej stacji i w postaci streamingu live w sieci.

Sobotnia walka bokserów była na pewno znakomitą promocją dla usług płatnej telewizji. Szkoda, że promocją słodko gorzką, bo po prostu za drogą.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.