Toshiba dotrzymuje słowa – ma więcej Smart TV [aktualizacja]

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

We wrześniu 2011 roku, podczas targów IFA 2011, Toshiba obiecywała więcej Smart TV. Później donosiłem, że polski oddział producenta chce dodać do swoich telewizorów w tym roku 10 nowych widgetów sieciowych. Obietnice częściowo zostały spełnione. Aktualizacja – mam wieści o kolejnych widgetach.

Japoński producent właśnie pochwalił się dodaniem nowych aplikacji do swojej platformy smart TV Toshiba Places. Znajdziemy w niej obecnie:

  • VOD.pl – treści wideo z grupy onet.pl,
  • WP.tv – darmowa telewizja Wirtualnej Polski,
  • Gazeta.pl – widget informacyjny Agory,
  • Tuba.fm – aplikacja muzyczna z setkami stacji tematycznych,
  • Dailymotion – udostępnianie wideo,
  • YouTube – wiadomo,
  • Facebook – największy pożeracz czasu w pracy,
  • Twitter – ćwierkanie do znajomych.

Jest więc 8 aplikacji. Do pełni szczęści jeszcze daleko, ale osiągnięcie i tak jest warte odnotowania. Kilka miesięcy temu miałem okazję rozmawiać z przedstawicielami różnych producentów i żaden nie wierzył, że Toshibie uda się dodać tyle aplikacji do końca roku. Oczywiście YouTube czy Facebook na nikim już nie zrobi wielkiego wrażenia, ale kilka serwisów tematycznych dużych nadawców cieszy.

Tak więc brawa dla Toshiby za ruszenie swojej platformy Smart TV. Najwyższa pora. Teraz czekam na kolejne treści VOD z filmami i serialami. To one cieszą się u polskich odbiorców największą popularności.

Aplikacje Smart TV są dostępne w telewizorach z serii: RL933, RL938, RL939, TL933, TL938, TL939, VL963, WL968.

 

AKTUALIZACJA

Rozmawiałem chwilę o nowej ofercie z przedstawicielami Toshiby i mam wieści, że do listy będzie można dodać IPLEX. I to lada chwila, bo do 15. grudnia.

Producent pracuje też nad kolejnymi aplikacje z treściami VOD, ale tu jeszcze nie ma konkretnych dat startu.

 

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.