Touché – woda i własne ciało jako panel dotykowy

powierzchnia dotykowa na wszystkim

Ekran dotykowy w komórce i tablecie? Nuda! W XXI wieku dotykowe powinny być wszystkie powierzchnie. Na przykład klamki od drzwi, stoły, a nawet woda i nasze własne ciało. Po co? By zmieniać piosenki w iPodzie dotykając palcem własnej dłoni czy kontrolować telewizor bez pilota, za pośrednictwem… kanapy.

Touché wprowadza nowatorskie rozwiązanie Swept Frequency Capacitive Sensing, które nie tylko wykrywa dotyk użytkownika, ale również rozpoznaje skomplikowane konfiguracje ludzkich rąk i ciała. Takie kontekstowe informacje znacząco podnoszą zakres interakcji dotykowej o nowe aplikacje – od tradycyjnych ekranów dotykowych, do wyjątkowych materiałów

– piszą twórcy pod oficjalną prezentacją wideo, dodając, że system jest niesamowicie precyzyjny, jego skuteczność w wykrywaniu konkretnych, zaprogramowanych gestów dotykowych sięga 99%.

Nie precyzja jest tu jednak najciekawszym elementem, ale zdolność do tworzenia powierzchni dotykowych z prawie każdego otaczającego nas elementu. Włącznie z własnym ciałem, a nawet wodą!

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.