Toyota Fun VII – samochód ze zmiennymi tapetami

Toyota Fun VII
Tapety można zmieniać w komórkach, tabletach, na pulpitach komputerów, konsolach… ale nie w samochodach. Jeszcze nie. Wizja Toyoty sprawia, że przyszłość reklam na samochodach maluje się w zupełnie innych, bardziej futurystycznych niż dotychczas barwach.

Oto Toyota Fun VII (Fan Vee). To koncepcja pojazdu z ekranem EL wbudowanym w bok auta. Konstrukcja ma pozwalać na swobodne zmienianie wyświetlanego na pojeździe obrazu. Zresztą nie tylko na nim, ale i wewnątrz. Wyświetlacze wysokiej rozdzielczości mogłyby pozwolić również na zmienianie wnętrza Toyoty. Wszystko oczywiście zdalnie, za pośrednictwem sieci WiFi.

Toyota Fun VII

Zastosowanie może być czysto komercyjne, reklamy na samochodach, jak i typowo rozrywkowe – nowy kolor auta co tydzień. Oczywiście przed seryjną produkcją trzeba by najpierw uporać się ze wszystkimi złodziejami samochodowymi na świecie. Znajomy kupił niedawno Forda Focusa i oryginalne kołpaki stracił już w pierwszym tygodniu. Wymontowanie ekranu HD z boku samochodu trwało by dłużej, ale sprytni „majsterkowicze” na pewno daliby radę.

Toyota Fun VII

Niemniej koncepcja bardzo ciekawa. Szczególnie, że oprócz wspomnianych zastosować reklamowych i rozrywkowych, taki system mógłby też wpływać na bezpieczeństwo na drodze. Toyota sugeruje, że na ekranach można by np. wyświetlać informację dla pieszych o ślepym punkcie widoczności kierowcy.

Teraz czekam jeszcze na ekrany HD w rowerach, rolkach, łyżwach i deskorolkach :)

Fot. AV Watch

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.