Trumstand – trąba dla iPhone’a

Pleiades Trumstand

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Głośniki dla sprzętu Apple widzieliśmy już w różnych formach i kształtach. Jednak nie często trafia się coś tak nietypowego jak widoczna na zdjęciu trąba Trumstand japońskiej firmy Pleiades. Żeby było śmieszniej wygląd głośnika nie jest tylko na pokaz. Podobno ma bezpośredni wpływ na dźwięk.

Według producenta nietypowa konstrukcja nie musi wykorzystywać żadnych dodatkowych systemów wzmacniania dźwięku. Siła Trumstand ma się brać wyłącznie z kształtu głośnika. Wystarczy wsadzić telefon iPhone lub odtwarzacz iPod na stację dokującą i poczekać aż muzyka przejdzie przez wnętrze trąby i wystrzeli w naszym kierunku.

Jak na ironię, za brak dodatkowego wyposażenia trzeba płacić ekstra. Głośniki Trumstand kosztują 150 800 jenów za wersję złotą i 138 000 za srebrną. To równowartość około 6600 i 6100 złotych.

Głośniki mają wymiary 392 x 235 x 556 milimetrów. Ważą około 4,3 kilograma i według producenta mają pozwolić na „zalanie” dźwiękiem pomieszczenia o wymiarach do 60 metrów kwadratowych. Są kompatybilne z iPhonem 4S, iPhonem 4 oraz iPhonedem 3G i 3Gs.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.