TV TEST w wersji elektronicznej – czy warto czytać magazyn w nowej odsłonie?

Część z Was może kojarzyć magazyn papierowy TV TEST stworzony przez Tomasza Chmielewskiego, częstego gościa na moim blogu. Teraz gazeta jest dostępna w wersji elektronicznej. Recenzuję ją dla Was.

Informacje o magazynie i plik z numerem 01/2015 do ściągnięcia znajdziecie na stronie TVTest.pl.

W pierwszym numerze elektronicznej wersji magazynu znajdziecie opis 15 telewizorów LCD i OLED, 2 projektorów i 5 urządzeń audio. Niezła porcja informacji!

Rozmawiałem z Tomaszem na temat jego planów na przyszłość. Obecnie wiadomo, że elektroniczny TV TEST będzie dwumiesięcznikiem nastawionym na profesjonalne testy telewizorów i innego sprzętu RTV. Tomek będzie się też zajmował tematami pokrewnymi – poradnikami, zestawieniami, wywiadami, wyjaśnieniem technologii itp. W najbliższym czasie pojawią się materiały o kwantowej kropce, ostrości obrazu w ruchu i zestawienie telewizorów z najlepszymi głośnikami.

Magazyn odradza się po rocznej przerwie, ale teraz wyłącznie w postaci elektronicznej. Chcemy pisać prawdę o telewizorach, a nasze motto to „Zmierzyć znaczy wiedzieć” (Lord Kelvin)

– komentuje autor.

Czy warto zajrzeć do magazynu?

Zdecydowanie tak. Teksty są skondensowane i bez lania wody. To konkretne opinie eksperta, który zawodowo testuje telewizory i umie o tym pisać. Nie ma tutaj nadmiernego lukru. Telewizory są chwalone za to co robią dobrze i karcone za wpadki producenta. Osobiście życzyłbym sobie jeszcze ostrzejszych opinii, ale już teraz jest bardzo dobrze.

Lekko przyczepić można się do formy. Magazyn jest póki co dostępny tylko w formie PDF. Przydałaby się aplikacja dedykowana dla Androida oraz iOS. Niektóre materiały mają też niezbyt udany skład, w którym pojawiają się duże bloki litego tekstu. Czasem brakuje dodatkowej fotki lub wyraźnego oddzielenia akapitów.

 

Znając autora wierzę jednak, że dalej będzie tylko lepiej. Pod względem zawartości, to bardzo ciekawa pozycja, która jeśli będzie wychodziła regularnie, to ma szansę stać się ważnym źródłem informacji na temat telewizorów i sprzętu dla kin domowych. Autor wie o czym pisze, umie robić to profesjonalnie i ma doświadczenie w regularnym przygotowywaniu dużych publikacji. Zmiana TV TESTU na wersję cyfrową, to bardzo dobry krok w rozwoju magazynu.

Trzymam za niego kciuki i polecam.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.