TVN Player na iOS i Android [wideo test]

TVN Player na iPodzie Touch i Sony Tablet S
TVN Player wystartował w sierpniu i sprawił, że osoby oglądające tylko programy TVN-u mogą w sumie zrezygnować z kablówki. Wystarczy szybki internet i komputer podpięty do telewizora. A teraz jeszcze mniej, bo sieciowe VOD TVN-u jest również dostępne z poziomu telefonu iPhone, tabletu Sony Tablet S i innych urządzeń działających na Androidzie lub iOS. W pełnej wiadomości mój test wideo. Aktualizacja – małe sprostowanie dotyczące jakości.

Słowem wstępu powiem tylko, że TVN Player ma być docelowo dostępny na wszystkim co ma ekran i dostęp do sieci. Tak przynajmniej zarzeka się nadawca. Póki co będą to komórki i tablety z systemami iOS i Android, telewizory Panasonica, Sony, Samsunga, dekodery n’ki, a nawet konsola Sony PlayStation 3. W przyszłości również sprzęt LG, Sharpa i Philipsa (ta trójka działa obecnie wspólnie w kwestii Smart TV).  Na dodatek Tomasz Plata z TVN zapowiada, że to dopiero początek. Brzmi groźnie.

A jak TVN Player w wersji mobilnej sprawdza się w praktyce?

Mój aparat nie radzi sobie za bardzo z bardzo bliskimi ujęciami, więc powtórzę jeszcze raz to co słyszeliście na filmie – jakość nie rzuca na kolana. Jest wystarczająca dla iPoda Touch trzeciej generacji, ale już na tablecie Sony Tablet S z większym ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli wygląda słabo. Mam wrażenie, że TVN Player dostępny w sieci prezentuje się lepiej.

Niemniej jak sami widzieliście nawigacja jest tak bajecznie prosta, a aplikacje działają tak szybko, że TVN i tak zasługuje na brawa.

TVN Player jakość nie rzuca na kolana

TVN Player opis programu

TVN Player menu główne

AKTUALIZACJA

Właśnie sobie uświadomiłem, że część materiałów nie ma po prostu wersji w wyższej jakości. Przy innych można ją zmienić ręcznie. Ustawienie jej na Bardzo Wysoką wyraźnie poprawia jakość. Wreszcie na 9,4-calowym ekranie Sony Tablet S wygląda to nieźle.

Różnicę widać gołym okiem.

TVN Player zmiana jakości

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.