TVN Player pojawił się w Smart TV LG (aktualizacja 2)

Tak moi drodzy. Nadeszła ta chwila. TVN Player (który obecnie nazywa się po prostu Player) pojawił się wreszcie w ofercie Smart TV firmy LG. Moi czytelnicy potwierdzają to na Facebooku. AKTUALIZACJA – kolejna aktualizacja. Ze wsparciem dla modeli z 2011 może być problem.

O pojedynczych aplikacjach w ofercie Smart TV producentów piszę tylko w przypadku najciekawszych widgetów. TVN Player już dawno przestał być czymś super wyjątkowym. W ofercie LG walka o niego była jednak długa. Trwała prawie 3 lata. Krótka historia:

Od wczoraj, 8 marca 2014, na moim Facebooku czytelnicy bloga Obywatel HD donoszą, że aplikacja Player (nowa nazwa TVN Playera) jest dostępna. Z informowaniem o tym na blogu czekałem jeden dzień, by dostać potwierdzenie. Otrzymałem je od kilku z Was.

Paweł, autor petycji dotyczącej dodania aplikacji do Smart TV, zaktualizował już swoją stronę. Z informacji jakie mi przysyłacie mogę potwierdzić, że Player działa na modelach:

  • LG LA660S
  • LG LM 640S
  • LG LM620S
  • LG LA641S
  • LG LN575S
  • LG LS570S

Podrzucajcie nazwy swoich model telewizorów po sprawdzeniu dostępu aplikacji Player. W komentarzach i na moim Facebooku. Będę uzupełniał listę.

Za trzymanie ręki na pulsie dziękuję Mariuszowi, Dariuszowi i Rafałowi.
Za podesłanie zdjęć dziękuje Maciejowi i Rafałowi.

 

AKTUALIZACJA 1 (2014.03.10)

Temat Playera w Smart TV nie cichnie. W piątek daliście mi cynk na Facebooku, że aplikacja już działa. W sobotę opublikowałem wpis, który czytacie. Dzisiaj znane są kolejne problemy.

Widget Player, czyli dawny TVN Player, pojawił się w Smart TV firmy LG, ale moi czujni czytelnicy donoszą, że są z nim dwa problemy.

  • Po pierwsze – aktualnie aplikacja jest niestabilna i wiesza się na ekranie startowym.
  • Po drugie – część z Was donosi, że nie widać jej w starszych telewizorach (z roku 2011).

Piszcie w komentarzach pod tym wpisem i na Facebooku jeśli możecie te informacje potwierdzić lub zdementować. Ja skontaktowałem się już z polskim oddziałem LG i poprosiłem o komentarz w tych dwóch kwestiach.

 

AKTUALIZACJA 2 (2014.03.17)

Zanim LG odpowiedziało na pytanie dotyczące wsparcia dla modeli Smart TV z 2011 roku, dotarła do mnie oficjalna informacja prasowa firmy.

Z Player.pl mogą już korzystać wszyscy użytkownicy telewizorów LG Smart TV z linii LM i LS z roku 2012 oraz z linii LA i LN z roku 2013. Aplikacja będzie także dostępna w najnowszych modelach Smart TV z linii LB i UB, które pojawią się na polskim rynku w 2014 roku

– czytamy w informacji prasowej polskiego oddziału LG.

Ponowiłem pytanie o wsparcie dla modeli z roku 2011. Odpowiedź przyszła prawie natychmiast. Niestety póki co nie mam dobrych wieści. Polski oddział LG donosi, że wedle ich wiedzy nie ma planów dodania Playera do telewizorów z roku 2011.

Zapytam jeszcze o to TVN, bo to ich aplikacja. Jeśli producent widgetu potwierdzi, że nie planuje dostosowania jej do starszych modeli, to sprawa będzie jasna. I dość przykra dla osób ze starszymi odbiornikami.

Jeśli TVN odpowie mi konkretnie jakie maja plany, to zaktualizuję ponownie ten wpis.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.