TVP chce mieć kanał dla dzieci

W Telewizji Polskiej dzieje się teraz nieciekawie. Plany nowości jednak są. Juliusz Braun, prezes TVP, ma chociażby chrapkę na kolejne miejsce w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Chce umieścić tam kanał dla dzieci.

Uważamy, że jedyny, jak wszystko wskazuje, kanał dziecięcy naziemnej telewizji cyfrowej powinien być kanałem telewizji publicznej, a nie zagranicznego nadawcy

mówi Juliusz Braun.

W pierwszym multipleksie polskiego DVB-T znajdujemy kanały Eska TV, Polo TV, TTV i ATM Rozrywka TV. Telewizja Polska ma tam już kanały TVP1, TVP2 i TVP Info. Po 27. kwietnia 2014 musi jednak zwolnić te miejsca.

TVP ma przyznane miejsca na MUX 3, który za niecały rok pokryje powierzchnię całego kraju. To będzie TVP1 i TVP2, oba w HD, oraz kanały tematyczne

– informuje Braun dodając, że jego zdaniem w pierwszym multipleksie nie mogą być obecne wyłącznie kanały popularno-naukowe i jeden kanał społeczno-religijny.

Myślę, że trzy pozostałe sloty powinny być przeznaczone na kanały o innym charakterze

– kończy.

Pełną wypowiedź Juliusza Brauna załączam poniżej.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.